Piknik w świetlicy “Ostoja”

Terapia w ramach Oddziału Dziennego Psychiatrycznego SPWSzP w Radecznicy realizowana jest jako pośrednia forma opieki psychiatrycznej. Celem tej terapii jest m.in. poprawa funkcjonowania psychospołecznego Pacjentów, poprzez oddziaływania leczniczo-terapeutyczne i rehabilitacyjne. Oddział dzienny oferuje różnorodne terapie, w tym indywidualną, grupową, zajęciową, a także psychoedukację dla Pacjentów i ich najbliższych. To miejsce, gdzie nowoczesne podejście do leczenia stawia na oddziaływanie poza zamkniętymi środowiskami stacjonarnymi.

W ramach terapii zajęciowej 20 czerwca b.r. został zorganizowany wyjazd piknikowy dla Pacjentów Oddziału Dziennego Psychiatrycznego SPWSzP w Radecznicy. Piknik odbył się w malowniczym miejscu i wspaniale wyposażonej świetlicy „Ostoja” w miejscowości Olszanka. Na miejscu Pacjenci trenowali swoje umiejętności łucznicze, spędzili wspólny czas grając drużynowo w piłkę siatkową oraz próbowali swoich sił na tyrolce. Dzień w świetlicy zwieńczony został wspólnymi śpiewami przy ognisku i poczęstunkiem.

Obiekt został udostępniony w ramach lokalnej współpracy, dzięki uprzejmości Koła Gospodyń Wiejskich „Pod Olchą”. Składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie i wsparcie w realizowaniu misji Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy.

Rzecznik Prasowy

Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego

Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy

Anna Włosek

Fotorelacja —>

Odsłony: 21

Dodaj komentarz