W ten świąteczny czas

2 grudnia b.r. do podopiecznych naszego Szpitala zawitał Mikołaj. Dzięki uprzejmości Państwa Anny i Ryszarda Cichockich, od 4 lat Pacjenci szpitala otrzymują upominki w postaci słodyczy, a nasza kuchnia przygotowuje dla nich specjalny, świąteczny deser. Wydarzenie to stało się już tradycją. Jak co roku w wydarzeniu uczestniczyła Telewizja Lublin oraz Radio Lublin.

Ponadto 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla podopiecznych wszystkich oddziałów. Terapeuci zajęciowi przy współudziale Pacjentów udekorowali salę, przygotowali gry towarzyskie i ciasteczka z wróżbą. Nie zabrakło także muzyki, tańców i poczęstunku ufundowanego przez szpital.

Dla podopiecznych szpitala, pobyt w placówce nieuchronnie wiąże się z separacją od rodziny na rzecz leczenia. Codzienne obowiązki i przyzwyczajenia zostają dostosowane do warunków szpitalnych, swoją przestrzeń trzeba dzielić wraz z innymi pacjentami, jednocześnie zmagając się z chorobą. Jako placówka zdajemy sobie sprawę z doświadczanych przez Pacjentów trudności, dlatego  zwracamy szczególną uwagę na  budowanie ciepłej,  rodzinnej atmosfery. Podejmowane działania służą wspieraniu procesu leczenia i możliwie najszybszemu powrotowi do zdrowia.

Anna Włosek

Rzecznik Prasowy

Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego

Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy
Odsłony: 339