ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO 2019

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO 2019

W życiu każdego człowieka przychodzą trudne momenty kiedy jest “ciężko na duchu”. Wokół nas pojawia się wiele czynników które mogą wpływać na gorsze samopoczucie. Ważne jest, aby zwracać uwagę na objawy obniżonego nastroju, długotrwały smutek, zmęczenie czy lęk. Są to nieuniknione stany, których nie powinno się jednak lekceważyć, gdyż utrzymujące się dłużej  mogą prowadzić do rozwinięcia się chorób psychicznych.

Hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie samobójstwom”. Co 40 sekund ktoś traci swoje życie z powodu samobójstwa. To znaczy że rocznie 800 000 ludzi na całym świecie skutecznie odbiera sobie życie. Niepokojący jest  mechanizm, gdy kolejna próba samobójcza ułatwia dokonanie następnej, być może już tej skutecznej i ostatniej zarazem. Istotną rzeczą jest abyśmy zauważali osoby w naszym otoczeniu i reagowali, kiedy są w trudnej sytuacji i potrzebują bliskości i reakcji drugiego człowieka.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony był w naszym Szpitalu w czwartek 10 października.

O godzinie 10:00 w Bazylice Ojców Bernardynów w Radecznicy została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Pacjentów i Pracowników Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy. Mszę Świętą celebrował i kazanie wygłosił Ojciec Iwo Janusz – Kapelan szpitalny. Msza Święta zgromadziła wielu Pacjentów oraz byłych i obecnych Pracowników naszego Szpitala.

EFFECTS

Odsłony: 51